Komenda Powiatowa Policji w Złotowie
Aktualności
ZAPRASZAMY NA DEBATĘ W DNIU 18.09.2014 ROKU! | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
29.08.2014.
debata 2014
 
Znaleziono TABLET!!! Prosimy o kontakt właściciela. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
26.08.2014.
 tablet01
W dniu 18 sierpnia 2014 roku znaleziono w damskiej toalecie przy złotowskiej promenadzie tablet operatora ORANGE wraz z routerem, które to urządzenia były spakowane w oryginalny karton firmowy. PROSIMY O KONTAKT Z WŁAŚCICIELEM SPRZĘTU! wraz z dowodem ewentualnego zakupu - faktura lub umowa usługi, na którym będzie numer IMEI urządzenia.
tablet02
 
 
W-188 Groźny wypadek. Seat uderzył w przydrożne drzewo. Ranne cztery osoby. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
25.08.2014.

 seat00006

W niedzielę rano na trasie Krajenka – Klukowo doszło do wypadku drogowego, w którym ranne zostały cztery osoby. Kierowany przez 21. letniego kierowcę Seat Cordoba w pewnej chwili na prostym odcinku drogi zjechał na prawe pobocze po czym uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca oraz trzej pasażerowie Seata zostali przewiezieni do Szpitala w Pile i Złotowie.

…więcej
 
BEZPŁATNA POMOC DLA OFIAR PRZESTĘPSTW!!! | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
21.08.2014.

logo997zlJeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem – pamiętaj możesz otrzymać bezpłatną pomoc!

Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty- przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielenie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Pamiętaj! Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu.

Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości WWW.ms.gov.pl  w zakładce: Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych  WWW.pokrzywdzeni.gov.pl
…więcej
 
Powiat - Policjanci kontrolują stan trzeźwości kierowców. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
21.08.2014.

alkoholWczoraj wieczorem kilka minut po godz. 21.00 patrol złotowskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej 36. letniego mieszkańca Nowego Buczka, który kierował rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna jadąc miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenia wykazały również, że rowerzystę obowiązywał sadowy zakaz prowadzenia pojazdów. Tego samego dnia kilka godzin wcześniej , również policjanci złotowskiej drogówki skontrolowali stan trzeźwości 50. letniego mieszkańca wsi Kujan, który kierował motorowerem. Przeprowadzone badanie potwierdziło przypuszczenia stróżów prawa. Mężczyzna  jadąc jednośladem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W obu przypadkach sprawą zajmie się Sąd.

megafonApelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. Nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu.

 
Złotów - Szklanka wody "kosztowała" 85 latkę - 1500 złotych. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
14.08.2014.

pukpukW dniu 7 sierpnia br. , krótko po godz. 14.00 do drzwi 85.letniej mieszkanki Złotowa zapukała nieznana kobieta, prawdopodobnie narodowości romskiej i poprosiła starszą Panią o szklankę wody. Seniorka nic nie podejrzewając wpuściła nieznajomą za próg swojego mieszkania i poszła przygotować coś do picia spragnionej „wędrowniczce”. Kiedy starsza kobieta poszła do kuchni, „spragniona” nieznajoma weszła do pokoju gościnnego, gdzie miała zaczekać na ugaszenie swojego pragnienia. Po kilku minutach obecności  opuściła mieszkanie 85.latki i poszła w nieznanym kierunku. Po jakimś czasie okazało się, że z szafy w pokoju zginęły pieniądze w kwocie 1500 złotych.

uwagaWielokrotnie już na łamach naszej strony internetowej oraz w prasie i TV apelowaliśmy, aby nie wpuszczać nieznajomych  do mieszkania, zwłaszcza jeżeli są odwiedzani starsi ludzie, którzy z racji swojego dobrego serca chcą pomóc „potrzebującym”. Jeżeli nie mamy pewności i wizyta budzi choćby cień wątpliwości – zadzwońmy na telefon alarmowy Policji 997 lub skontaktujmy się z bliskimi lub sąsiadami. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i tego co mamy w domu!  

 
Od 31 sierpnia br. obowiązkowe odblaski dla pieszych w nocy poza terenem zabudowanym. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
13.08.2014.

policjainfZ dniem 31 sierpnia br. wchodzą w życie nowe przepisy prawa o ruchu drogowym, które będą nakładać obowiązek na pieszych posiadania elementów odblaskowych, którzy poruszają się od zmroku do świtu poza terenem zabudowanym. Mówiąc wprost, jeżeli będziemy chcieli pójść na spacer poza miasto w nocy, będziemy zmuszeni posiadać na odzieży elementy odblaskowe, które będą widoczne dla innych kierujących pojazdami.

…więcej
 
Powiat - Miniony weekend pod znakiem nietrzeźwego kierowcy. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
11.08.2014.

pijanykierowcaWeekend na drogach powiatu złotowskiego minął pod znakiem nietrzeźwych kierowców, gdzie aż w 18 przypadkach funkcjonariusze stwierdzili u nich stan po spożyciu alkoholu  lub też nietrzeźwości. W 11 przypadkach byli to motorowerzyści bądź rowerzyści. 7 osób podróżowało samochodami pomimo, iż wcześniej spożywali alkohol. Doszło też do jednej  kolizji drogowej, gdzie kierujący samochodem Fiat Panda na Al. Piasta w Złotowie uderzył w drzewo. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo w przypadku dwóch kontroli okazało się, że kierujących obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Rekordzista "wydmuchał" blisko 3 promile alkoholu i pomimo tego prowadził samochód. 

Powyższe przypadki świadczą o tym, iż kierowcy lekceważą sobie fundamentalne zasady bezpieczeństwa, przez co złotowscy stróże prawa coraz częściej będą zaglądać i sprawdzać kto siedzi za kierownicą i czy przypadkiem wcześniej nie zaglądał do kieliszka.   

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 1129