Komenda Powiatowa Policji w Złotowie
Aktualności
Sprawca przemocy musi opuścić mieszkanie | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
04.08.2016.
kajdanki1Dozór, zakaz zbliżania i nakaz opuszczenia mieszkania zastosował prokurator wobec 41-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i teściem. Agresor od kilku miesięcy upokarzał, popychał wyzywał najbliższych oraz kierował wobec nich groźby śmierci. Teraz nie pozostanie bezkarny. Za swoje czyny może trafić na 5 lat do więzienia.
…więcej
 
Wakacje nie zwalniają rodziców z odpowiedzialności | Drukuj |
Autor: KGP/MF   
04.08.2016.
1-205794_mCzas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu. Czas obserwacji zachowań naszych pociech, budowania z dzieckiem bliższej relacji nie wtłoczonej w sztywny grafik obowiązków, zajęć szkolnych i poza szkolnych. Ale też czas na naukę samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców. Bo czy wiesz gdzie jest i co robi teraz Twoje dziecko? Z kim teraz przebywa?
…więcej
 
Policyjna akcja pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
04.08.2016.
nurd
Złotowska drogówka podsumowała wtorkowe działania „NURD”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi prowadzili działania na terenie całego naszego powiatu od godziny 06:00 do 22:00. Celem policyjnej akcji jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że rowerzyści i piesi wobec rozpędzonych maszyn są całkowicie bezbronni. Wypadki z ich udziałem niosą za sobą zazwyczaj poważne konsekwencje. W trakcie działań funkcjonariusze nałożyli łącznie 24 mandaty karne.
…więcej
 
Pierwszy miesiąc "Sezonu Letniego" za nami | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
03.08.2016.
rwPrzez cały okres wakacji złotowscy policjanci czuwają na bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, wypoczywających na koloniach i półkoloniach. Kontrolują miejsca letniego wypoczynku, rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie, pełnią służbę – wszędzie tam, gdzie młodsi i starsi odpoczywają od szkolnych obowiązków.
…więcej
 
Nietrzeźwi wieźli dwójkę małych dzieci | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
02.08.2016.

KGP-kogut-2Złotowskich policjantów zaniepokoiło nietypowe zachowanie kierowcy osobowego volkswagena. Samochód stał w poprzek drogi, a kierowca na widok policyjnego radiowozu ruszył w kierunku parkingu. Patrol zatrzymał auto do kontroli. Okazało się, że jechała nim dwójka dorosłych oraz dwójka małych dzieci. Samochód prowadził 30-latek mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, obok siedziała pijana matka 2 i 4 -latka jadących na tylnej kanapie samochodu. Kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień grozi mu do 2 lat więzienia. Zachowaniem nieodpowiedzialnej matki zajmie się Sąd Rodzinny.

…więcej
 
Uwaga oszuści !!! | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
02.08.2016.
Znalezione obrazy dla zapytania klawiatura policjaOszuści podszywają się pod znane firmy. Później na adresy mailowe przesyłają fikcyjne faktury na różne kwoty za gaz lub prąd. Rachunki do złudzenia przypominają oryginalne. Na dodatek załączniki infekują nasze komputery złośliwym oprogramowaniem. Tak działają oszuści internetowi. Przeczytajcie jak można się przed nimi uchronić.
…więcej
 
Zmiana godzin przyjęcia interesantów w dniu 8 sierpnia 2016 roku | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
01.08.2016.
logo997Komendant Powiatowy Policji w Złotowie insp. Beata Różniak-Krzeszewska informuje, że wyjątkowo w dniu 8 sierpnia br. nastąpi zmiana godzin przyjęcia interesantów. Zainteresowanych w sprawach skarg i wniosków Komendant Powiatowy Policji w Złotowie przyjmie w godzinach 13.00 do 15.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie przy Al. Piasta 49.

 

 
Bezpieczne wakacje | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
01.08.2016.
7Przed nami kolejny miesiąc letniego wypoczynku i relaksu! Nasze dzieci czeka wiele niezwykłych przygód, wycieczek i zabaw nad wodą. Jest to także czas nie tylko swobody, ale także czas brawury i lekkomyślności, skutkującej niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami. Część dzieci i młodzieży wyjeżdża na zorganizowane kolonie, ale sporo z nich pozostanie w domach. Dlatego ważne, by zadbać o bezpieczny wypoczynek dla jednych i drugich.
…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 1615
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta[1]
Racism. Say it. Fight it.
debaty społeczne
policjant_plakat_m2
informacje-z-odpraw.jpg
telefon_zaufania.gif
www.pyrek.pl
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
Rozpatrywanie sygnałów obywateskich
Rekomendacje
Dobór do Policji
dobor_do_policji
Napisz do dzielnicowego
napisz_do_dzielnicowego
Popularne