KPP Złotów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Weszli do płonącej przyczepy kempingowej by ratować ludzkie życie

  Szybka interwencja sierż. sztab. Damiana Grelaka i mł. asp. Olimpii Gapińskiej pozwoliła uratować życie 22-latka, który próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna wywołał pożar przyczepy kempingowej, w której się zabarykadował. Zdecydowana reakcja złotowskich policjantów pozwoliła uniknąć desperatowi śmierci w płomieniach.

 2. Obchody Święta Policji 2017

  28 lipca br. odbyły się obchody Święta Policji. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji wszystkich policjantek, policjantów i pracowników Policji oraz ich rodzin, odprawiona przez kapelana złotowskiej Policji ks. Grzegorza Fabiszaka w kościele pw. św. Rocha w Złotowie.

 3. Złotowscy mundurowi awansowani i odznaczeni w czasie Wojewódzkich Obchodów Święta Policji

  Wczoraj 19 lipca br., podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, wręczono medale, odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Nominacje na wyższy stopień służbowy odebrał p.o Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk. Wśród odznaczonych medalami znalazło się dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, natomiast odznaczeniem NSZZ PP uhonorowana została pracownica korpusu służby cywilnej złotowskiej jednostki. Serdecznie Gratulujemy.

 4. 100 kg ”lewego” tytoniu i skradziony samochód - 36-latek zatrzymany przez jastrowskich policjantów

  Około 100 kg nielegalnej krajanki tytoniowej oraz skradzionego na terenie Niemiec Volkswagena Passata znaleźli i zabezpieczyli policjanci na posesji należącej do 36-latka w gminie Jastrowie. Mężczyzna natychmiast trafił do policyjnej izby zatrzymań w Złotowie. Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu przedstawili mężczyźnie zarzuty kilku przestępstw za które grozi mu do 5 lat więzienia.

 5. Policjanci pomagali ofiarom nawałnicy

  12 sierpnia wczesnym rankiem 29 policjantów z terenu naszego powiatu pojechało z pomocą w okolice Chojnic (województwo pomorskie) do miejscowości, które zostały najbardziej zniszczone podczas nocnej nawałnicy.

 6. "Kręci mnie bezpieczeństwo..." - Cykl spotkań złotowskich policjantów

  Cykl spotkań dla dzieci i dorosłych wypoczywających nad akwenami w powiecie złotowskim w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowali złotowscy policjanci. Ideą akcji jest zaszczepienie bezpiecznych zachowań już u najmłodszych. Przed nami drugi miesiąc wakacji, więc warto przypomnieć sobie kilka zasad, aby uniknąć niebezpieczeństw.

 7. Podpalacz oraz sprawca fałszywego alarmu bombowego aresztowany na trzy miesiące

  Działania operacyjne prowadzone przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zakończyły się zatrzymaniem 22-letniego, mieszkańca Złotowa, odpowiedzialnego za fałszywy alarm bombowy w złotowskim hospicjum, ale też jak się później okazało za podpalenie, do jakiego doszło w gm. Złotów, w połowie lipca, gdzie spłonęły materiały budowlane o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Policjanci złotowskiej komendy rozwiązali tym samym sprawę, nad którą pracowali przez kilkadziesiąt dni. Zatrzymany 22-latek wczoraj postanowieniem Sądu Rejonowego w Złotowie został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 8. "Bezpieczne wakacje" - wspólne działania służb

  Złotowscy policjanci w dalszym ciągu prowadzą spotkania z mieszkańcami powiatu złotowskiego, którzy wypoczywają nad akwenami w powiecie złotowskim. Akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Ideą akcji jest przedstawienie konsekwencji jakie mogą wyniknąć z nieodpowiedzialnego zachowania podczas wypoczynku nad wodą. W działaniach złotowskich policjantów wspierają funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Złotów.

 9. SKIC – "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej promowali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i mieszkańców Skica. Zorganizowany festyn dla najmłodszych był wyśmienitą okazją , aby w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” odbyły się prelekcje, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego. Atrakcji nie brakowało.

 10. Podgaje - Z harcerzami o bezpieczeństwie

  Policjanci złotowskiej komendy w ramach realizacji programu profilaktycznego "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą", którego głównym celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież, spotkali się z uczestnikami obozów w Stanicy Harcerskiej w Podgajach. W tegorocznej edycji w obozach harcerskich uczestniczyła młodzież z Katowic, Krakowa, Poznania oraz ze Złotowa. Mundurowi wspólnie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej promowali wśród najmłodszych zasady bezpiecznego wypoczynku.