Komenda Powiatowa Policji w Złotowie
Aktualności
Komendanci złotowskiej Policji odwiedzili uczniów klas mundurowych z Krajenki. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
27.06.2014.

 spotkanie01

Tuż przed początkiem wakacji, Komendant Powiatowy Policji w Złotowie insp. Waldemar Wilczewski odwiedził uczniów klas mundurowych w Szkole im. Stanisława Staszica w Krajence. Młodzież z klas mundurowych miała okazję porozmawiać z szefem złotowskiej Policji na różne tematy w tym oczywiście na temat  służby w formacjach mundurowych. Komendant przekazał młodym adeptom cenne uwagi na temat pracy Policji oraz zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji. W dniu 27 czerwca br. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie wziął udział w uroczystym apelu podsumowującym rok szkolny 2013/2014. W trakcie uroczystości mł.insp. Witold Pająk wręczył Listy Gratulacyjne uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce z przedmiotu realizowanego w klasach mundurowych, który dotyczy służby Policji.   

…więcej
 
W-188 Wypadek w Klukowie. Ranna kobieta. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
26.06.2014.

logo997zlWczoraj około godziny 11.00 na trasie W-188 pomiędzy Krajenką, a Klukowem doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została mieszkanka Krajenki. Samochód marki VW T4 zderzył się z jadącym przed nim samochodem Fiat Ducato.  Pasażerka VW została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Złotowie.

…więcej
 
Para "lokalnych szejków" w policyjnym areszcie. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
20.06.2014.

 weze01

W dniu 16 czerwca br. policjanci Wydziału Kryminalnego złotowskiej Komendy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali dwie osoby, które są podejrzane o dokonanie kilkudziesięciu kradzieży oleju pochodzącego z transformatorów elektrycznych usytuowanych w różnych częściach naszego powiatu i powiatów ościennych. Funkcjonariusze podczas działań policyjnych zabezpieczyli również beczki z olejem oraz specjalistyczny sprzęt do spuszczania oleju z urządzeń elektrycznych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń suma strat może sięgać około 500 tys. złotych. Wobec jednego z członków grupy Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

…więcej
 
Międzynarodowa Kampania "Nie odwracaj wzroku". | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
18.06.2014.

 wzrok

Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację? – Reaguj! 17 czerwca ruszyła międzynarodowa kampania przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w kontekście turystyki i podróży - „Nie odwracaj wzroku”. W Polsce kampania jest realizowana przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Komendą Główną Policji.

…więcej
 
Złotów - Wnuczek chciał wyłudzić 65 tys. złotych, został zatrzymany przez złotowskich kryminalnych. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
17.06.2014.

wnuczek001Wczoraj, krótko przed godziną 11.00 złotowscy kryminalni  w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na gorącym uczynku 29 letniego mieszkańca Wągrowca, który metodą na tzw. „wnuczka” usiłował wyłudzić 65 tys. złotych od jednej z mieszkanek Złotowa. Do zatrzymania doszło w centrum miasta w chwili, kiedy oszust odbierał kopertę, w której jak sadził znajdowały się pieniądze. 29.latek trafił za kratki policyjnego aresztu. W wyniku wstępnych ustaleń mężczyzna może być podejrzany o kilkadziesiąt  podobnych wyłudzeń na terenie całego kraju, których wstępna wartość strat może sięgać pół miliona złotych.

…więcej
 
UWAGA KANDYDACI DO SŁUŻBY W WIELKOPOLSKIEJ POLICJI!!! | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
16.06.2014.
megafonUprzejmie informujemy, że Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu przyjmowania dokumentów od kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego, w okresie od 16 czerwca 2014 roku do 30 listopada 2014 roku.
 
Obóz edukacyjno - sprawnościowy klasy mundurowej z Krajenki w Kiekrzu | Drukuj |
Autor: Maciej Zając\ fot. Roma Gacek Mikołaj Mikulski - Śrem   
13.06.2014.

 grupowe

Na bazie współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Złotowie ze Szkołą im. St. Staszica w Krajence CKZiU w Złotowie, blisko 30 uczniów klasy mundurowej krajeńskiego Liceum wzięło udział w kilkudniowym obozie edukacyjno – sprawnościowym zorganizowanym na terenie „Jacht Klub Wielkopolska” w Kiekrzu. Przyszli adepci sztuki policyjnej, wojskowej i strażackiej kształcili się pod okiem specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, instruktorów żeglarstwa oraz taktyki i techniki interwencji. Zorganizowany obóz miał na celu podniesienie wiedzy i sprawności fizycznej uczniów, którzy zdecydowali się w przyszłości założyć mundur. Młodzież wzięła udział w szeregu szkoleń taktyczno – sprawnościowych, zajęciach z musztry policyjnej i wojskowej oraz zajęciach z podstaw żeglarstwa na żaglówkach klasy Omega, które stacjonują w porcie Kierskiego jeziora.

…więcej
 
Podsumowanie złotowskiej akcji dotyczacej bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. | Drukuj |
Autor: Maciej Zając   
13.06.2014.

logo997zlWczoraj na terenie Złotowa policjanci przeprowadzili działania wzmożone, podczas których zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych i rowerzystów.. Zaledwie w trakcie jednego dnia funkcjonariusze ujawnili na terenie miasta 45 wykroczeń, z czego nałożyli na pieszych 32 mandaty karne, 4 mandaty karne na rowerzystów oraz skierowali jedna sprawę do Sądu z uwagi na stan nietrzeźwości rowerzysty. Ponadto ukarali 4 kierowców pojazdów silnikowych za wykroczenia w ruchu drogowym.

…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 1117