Komenda Powiatowa Policji w Złotowie
Aktualności
Bezpieczeństwo na drogach podczas długiego weekendu | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
03.06.2015.
logo997zlDziś w szpitalu św. Rafała w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym przed długim weekendem. Policjanci podsumowali statystyki odbieranych piratom drogowym praw jazdy - w związku z zaostrzeniem przepisów. Ostrzegali również przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy.
…więcej
 
Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych. | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
27.05.2015.

glowneFunkcjonariusze zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych. Stary na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na kwotę blisko 115.000 złotych. W związku z niedozwoloną produkcja zatrzymano 48 - letniego mieszkańca gminy Jastrowie. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci. | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
22.05.2015.
dziecko_copyZmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.
…więcej
 
Najbliższe 11 lat spędzi za więziennymi kratami. | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
21.05.2015.
poszukiwanykaj_Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Wągrowca od ponad miesiąca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd wystosował za mężczyzną list gończym za wcześniej popełnione przestępstwa m.in. wymuszenie rozbójnicze oraz oszustwo. Poszukiwany trafił za kratki. Spędzi tam najbliższe 11 lat.

…więcej
 
Zatrzymany z amfetaminą. | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
20.05.2015.

amfetaminaPolicjanci zespołu patrolowo - interwencyjnego Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali kolejnego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Teraz za posiadanie środka odurzającego może on spędzić w więzieniu nawet trzy lata.

…więcej
 
Pożegnanie odchodzacego na emeryturę mł. asp. Jacka Dziemiańczyka. | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
20.05.2015.

komendanci

W dniu 19 maja br. w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę mł. asp. Jacka Dziemiańczyka. Życzenia oraz podziękowania za długoletnią służbę w imieniu policjantów i pracowników Policji, złożył Komendant Powiatowy Policji w Złotowie insp. Waldemar Wilczewski oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego w Złotowie mł. insp. Witold Pająk. Obecny na uroczystości kapelan złotowskiej Policji ks. Grzegorz Fabiszak życzył mł. asp. Jackowi Dziemiańczykowi, aby ten kolejny etap życia pełen był radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Nasz kolega swoją przygodę z mundurem rozpoczął 24 lata temu. Na początku kariery zawodowej związany z pionem prewencji, następnie z pionem kryminalnym Komisariatu Policji w Jastrowiu. Spokój, opanowanie, dociekliwość a przede wszystkim profesjonalizm to wizytówka naszego kolegi. Przez cały okres służby związany był z Komisariatem Policji w Jastrowiu, gdzie zdobywał kolejne szlify pracy policyjnej, jak przystało na doświadczonego funkcjonariusza, dzielił się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami wprowadzając młodych policjantów w tajniki i zawiłości służby. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy spokojnej emerytury!

 

 

…więcej
 
Policyjna akcja "Prędkość" | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
18.05.2015.

rwrdZłotowscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzili dziś działania pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Złotowska Policja przypomina – od dziś kary dla piratów drogowych są znacznie bardziej rygorystyczne!

…więcej
 
Nowe przepisy dotyczące kierowców. | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
15.05.2015.
1-22870_gOd 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 1317
Racism. Say it. Fight it.
debaty społeczne
policjant_plakat_m2
informacje-z-odpraw.jpg
telefon_zaufania.gif
www.pyrek.pl
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
Wyrzysk MTB MARATON MIstrzostwa Wielkopolski Policjantów
plakat_projekt_olicja_wlkp15
Dobór do Policji
dobor_do_policji
Napisz do dzielnicowego
napisz_do_dzielnicowego
Popularne