Komenda Powiatowa Policji w Złotowie
Aktualności
Konferencja "Dopalacze i środki psychoaktywne wśród młodzieży" | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
12.10.2016.
gwnePolicjanci złotowskiej komendy przy wsparciu miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Złotowie zorganizowali konferencję pod hasłem „Dopalacze i środki psychoaktywne wśród młodzieży” Celem konferencji było wypracowanie schematów postępowania, tzw. dobrych praktyk istotnych dla skutecznej walki z substancjami psychoaktywnymi.


…więcej
 
Złotów - Zatrzymany za posiadanie środków odurzających | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
12.10.2016.
nark1Złotowscy kryminalni zatrzymali 37-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli blisko 13 gram marihuany oraz ponad 8 gram substancji psychotropowych. Złotowianin usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za popełniony czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
…więcej
 
Jak ważna jest widoczność na drodze? | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
10.10.2016.
masz_blask_2
Od zmroku do świtu zdarza się ok. 50% wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych, choć na drogach ruch jest wtedy nawet dziesięciokrotnie mniejszy. W 2015 roku w wypadkach drogowych poszkodowanych zostało 42 716 osób, w tym śmierć poniosło 2 938 osób, a 39 778 zostało rannych. Najczęściej uczestnicy ruchu drogowego ginęli w wypadkach drogowych, które wydarzyły się poza obszarem zabudowanym. Prawie w co szóstym takim zdarzeniu ginął człowiek, podczas gdy na obszarze zabudowanym, w co dziewiętnastym. W roku 2015 w globalnej liczbie poszkodowanych w wypadkach, największy odsetek stanowili kierujący samochodami osobowymi i ich pasażerowie (53,5%). Liczną grupę poszkodowanych stanowili piesi (21%), co wynika z dużego udziału potrąceń w ogólnej liczbie wypadków (25,6% ogółu zdarzeń), oraz z prawidłowości, iż na styku pojazd– pieszy ten ostatni jest narażony na znacznie większe, niż kierujący niebezpieczeństwo.
…więcej
 
Uczniowie klas mundurowych poznawali tajniki pracy technika kryminalistyki | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
10.10.2016.
1
Niezwykłą niespodziankę sprawili policjanci uczniom klas o profilu mundurowym CKZiU w Krajence. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono technika kryminalistyki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani pokazem ujawniania śladów przygotowanych przez policyjnego technika. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo w drodze do szkoły i przypomnieli o obowiązkowym noszeniu odblasków.
…więcej
 
Zapraszamy do udziału w Konferencja "Dopalacze i środki psychoaktywne wśród młodzieży" | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
07.10.2016.

logo997zl

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, pedagogów szkół powiatu złotowskiego do udziału w konferencji naukowej „Dopalacze i środki psychoaktywne wśród młodzieży” organizowanej w dniu 11 października 2016 r.
…więcej
 
Powiedz stop przemocy | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
06.10.2016.
nie-przeKto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (Art. 207 Kodeksu Karnego)
…więcej
 
Trudne warunki na drogach i duża liczba zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę | Drukuj |
Autor: Maciej Forecki   
05.10.2016.

jesieNadeszła jesień, to pora kiedy odnotowujemy większą ilość zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj policjanci na drogach powiatu złotowskiego pracowali na miejscu 5 zdarzeń. Jedną z głównych przyczyn było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

…więcej
 
Dziś Światowy Dzień Zwierząt - Zwierzęta też mają prawa | Drukuj |
Autor: KGP/MF   
04.10.2016.
przewodnikZ okazji przypadającego na dziś Światowego Dnia Praw Zwierząt mundurowi przypominają wszystkim o obowiązkach właścicieli oraz opiekunów względem swoich pupili. Reguluje je głównie Ustawa o ochronie zwierząt, która już w pierwszych słowach wspomina o tym, że człowiek winien jest im poszanowanie, ochronę i opiekę, a także humanitarne traktowanie.
…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 1669
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta[1]
Racism. Say it. Fight it.
debaty społeczne
policjant_plakat_m2
informacje-z-odpraw.jpg
telefon_zaufania.gif
www.pyrek.pl
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
Rozpatrywanie sygnałów obywateskich
Rekomendacje
Dobór do Policji
dobor_do_policji
Napisz do dzielnicowego
napisz_do_dzielnicowego
Popularne