KPP Złotów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Właściwe oznakowanie posesji - Apel Policji

  Dzielnicowi z Naszego powiatu w trakcie obchodu w swoim rejonie będą przypominać osobom, które zapomniały oznaczyć swoją posesję czy też budynek numerem o tym obowiązku. Prawidłowe oznakowanie posesji ma bardzo duży wpływ na dotarcie na miejsce służb ratunkowych np. pogotowia ratunkowego, straży pożarnej. Często zdarza się, że pogotowie czy policja szuka posesji przez kilka minut ponieważ właściciel czy też administrator nie dopełnił obowiązku umieszczenia numeru. W przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie. Przypominamy, że numer ma być widoczny również w nocy.

 2. Podgaje-Okonek- wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginęła 79-letnia pasażerka pojazdu Daewoo Tico. Do tragedii doszło na drodze K-11 pomiędzy miejscowościami Podgaje - Okonek.

 3. Jastrowie - 24 - latek posiadał narkotyki

  Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali 24-latka mieszkańca Jastrowia, który posiadał marihuanę. Narkotyki, po raz kolejny zostały ujawnione podczas kontroli drogowej.

 4. Krajenka – wjechała w beczkowóz, wioząc koleżankę na egzamin.. na prawo jazdy

  Dzisiaj w godzinach porannych 20-letnia mieszkanka Złotowa jadąc trasa W-188 w kierunku Piły uderzyła samochodem w tył prawidłowo jadącego beczkowozu. 20-latka wiozła 19- letnią pasażerkę na ...egzamin na prawo jazdy.

 5. ZŁOTOWSKA POLICJANTKA BIEGNIE PO KOLEJNE TROFEA

  Post. Monika Kapera, na co dzień policjantka Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wzięła udział w dwóch prestiżowych biegach przełajowych. Nasza zawodniczka zajęła w nich bardzo wysokie lokaty. Zdobyła m.in. I miejsce w miejscowości Hutki-Kanki, gdzie 5 października odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Dzień później w Kokotku pod Lublińcem podjęła kolejne biegowe wyzwanie w ramach Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych, czyli XXI biegu o „Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Startując w Reprezentacji Komendanta Głównego Policji wspólnie z koleżankami i kolegami z innych jednostek organizacyjnych Policji w klasyfikacji drużynowej stanęła na najwyższym stopniu podium, zaś w klasyfikacji indywidualnej kobiet zajęła IV miejsce.

 6. Wpadka na gorącym uczynku. „Trefne” papierosy, alkohol i tytoń w rękach policjantów służby kryminalnej

  Ponad 5000 sztuk papierosów, kilkanaście litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia i 140 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy nie trafi już do rąk potencjalnych klientów. Cały ten nielegalny asortyment został ujawniony i zabezpieczony przez policjantów służby kryminalnej ze Złotowa i Jastrowia.

 7. Dzielnicowi w służbie dzieciom

  Początek roku szkolnego to intensywny czas dla policjantów prowadzących działania profilaktyczne na terenie powiatu złotowskiego, a zwłaszcza dla dzielnicowych. Mundurowi ruszają do szkół, przedszkoli, żłobków i rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

 8. DZIELNICOWY - POLICJANT PIERWSZEGO KONTAKTU

  Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Inicjując i organizując niezbędne działania, angażują do tego zarówno instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne.

 9. AWANSE DZIELNICOWYCH

  W sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Złotowie odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej, podczas której mł. insp. Robert Chwedczyk wręczył dzielnicowym z jednostek terenowych rozkazy o mianowaniu na wyższe stanowiska służbowe.

 10. Odblaski trafiły do najmłodszych uczniów

  Złotowscy policjanci, jak co roku w związku z okresem jesienno-zimowym, przeprowadzają na terenie powiatu działania profilaktyczno-edukacyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z pierwszych klas szkół podstawowych. Działania złotowskich policjantów wsparł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, który przekazał na ten cel odblaski dla najmłodszych.