KPP Złotów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Weszli do płonącej przyczepy kempingowej by ratować ludzkie życie

  Szybka interwencja sierż. sztab. Damiana Grelaka i mł. asp. Olimpii Gapińskiej pozwoliła uratować życie 22-latka, który próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna wywołał pożar przyczepy kempingowej, w której się zabarykadował. Zdecydowana reakcja złotowskich policjantów pozwoliła uniknąć desperatowi śmierci w płomieniach.

 2. Złotowscy mundurowi awansowani i odznaczeni w czasie Wojewódzkich Obchodów Święta Policji

  Wczoraj 19 lipca br., podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, wręczono medale, odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Nominacje na wyższy stopień służbowy odebrał p.o Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk. Wśród odznaczonych medalami znalazło się dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, natomiast odznaczeniem NSZZ PP uhonorowana została pracownica korpusu służby cywilnej złotowskiej jednostki. Serdecznie Gratulujemy.

 3. WPROWADZENIE NOWEGO PIERWSZEGO ZASTĘPCY KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W ZŁOTOWIE

  Komendant Powiatowy Policji w Złotowie podinspektor Robert Chwedczyk ma nowego zastępcę. Od 1 czerwca br. w kierowaniu złotowską komendą będzie mu pomagał nadkomisarz Marcin Kowalski.

 4. APEL DO GRZYBIARZY

  W związku ze sprzyjającą pogodą w lasach jest coraz więcej grzybów, a co za tym idzie grzybiarzy. Nie wszyscy z nich znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Złotowscy policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wakacyjnych wypraw do lasu.

 5. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii

  Chwila nieuwagi wystarczy, aby doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Wczoraj w wyniku wypadku i kolizji drogowej, do których doszło na drogach powiatu złotowskiego dwoje dorosłych osób oraz 9-letni chłopiec trafili do szpitali w Złotowie i Pile. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

 6. Zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu bombowego w złotowskim hospicjum

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie dzięki współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. 22-letni mężczyzna zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu i poinformował o podłożonej bombie w złotowskim hospicjum. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. Pili razem alkohol, potem go okradła

  Najpierw pili razem alkohol, kiedy tylko pokrzywdzony zasnął, kobieta ukradła należące do niego telefony komórkowe oraz pieniądze. We wtorkowe popołudnie 38-letnia kobieta została zatrzymana przez policjantów z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu. Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Złotów - dwa dni – dwóch zatrzymanych z narkotykami

  Dwa dni wystarczyły złotowskim policjantom aby zatrzymać dwóch mieszkańców Złotowa, posiadających przy sobie narkotyki. Pierwszy złotowianin posiadał marihuanę. U kolejnego ujawniono i zabezpieczono marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania przy sobie środków odurzających wbrew Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

 10. Szczęśliwy finał poszukiwań 87-latki

  Blisko dobę trwały poszukiwania za zaginioną 87-latką. Starszej kobiety szukało blisko 70 policjantów, strażaków, ratowników, strażników leśnych oraz okolicznych mieszkańców. W poszukiwaniach wykorzystano specjalistyczny sprzęt m.in. drona wyposażonego w wysokiej jakości kamerę, którego policjantom udostępnił zaangażowany w poszukiwania jastrowianin. Kobieta została odnaleziona na skraju lasu. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.