KPP Złotów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
OCHRONA PRAWNA POLICJANTA

Najczęściej czytane

 1. Zabezpieczone ponad 3 tony liści tytoniu i zatrzymanie 33-latka - to rezultat pracy złotowskich policjantów

  Złotowscy policjanci zabezpieczyli blisko 3,5 tony nielegalnych liści tytoniu. Nie dopuścili tym samym do obrotu towarem, z którego szacunkowa wartość uszczupleń z tytułu nie zapłaconej akcyzy oraz podatku VAT mogła wynieść około 1,5 miliona złotych na szkodę Skarbu Państwa. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mieszkańca Torunia, któremu przedstawiono już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 2. Złotów - policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia pieszego na ul. Norwida

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali kierowcę, który w poniedziałek na przejściu dla pieszych przy ul. Norwida w Złotowie potrącił starszego mężczyznę i zbiegł z miejsca wypadku

 3. Złotów - uczniowie CKZiU z wizytą w złotowskiej jednostce

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie gościli uczniów klas mundurowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. Uczniowie mieli okazję spotkać się z Komendantem Powiatowym Policji w Złotowie, zwiedzili budynek komendy oraz przyjrzeli się pracy złotowskich funkcjonariuszy.

 4. Policję tworzą nie tylko mundurowi. Święto Służby Cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie

  11 listopada, to szczególna data, nie tylko ze względu na rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego samego dnia obchodzimy Dzień Służby Cywilnej, podkreślając tym samym znaczenie roli służby cywilnej i administracji państwowej. Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk w dniu 8 listopada w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej gościł pracowników cywilnych naszej jednostki. Obchody Święta Służby Cywilnej, były wyśmienitą okazją do podziękowania pracownikom za profesjonalizm w działaniu na rzecz formacji oraz wręczenia wyróżnień, listów gratulacyjnych i rozkazów o mianowaniu na wyższe stanowiska służbowe. To oni, obok mundurowych, poprzez ciężką pracę poprawiają skuteczność działań Policji.

 5. Znajomy pisze z prośbą? Uważaj na "oszustwo na BLIK-a"

  W dzisiejszych czasach lepiej sprawdzać wszystko kilkukrotnie i wielotorowo. Przekonała się o tym na własnej skórze koleżanka mieszkanki Złotowa i była to droga lekcja. Oszust uzyskał kod blik i dokonał wypłaty 300 złotych podszywając się pod złotowiankę, która "potrzebowała" finansowego wsparcia.

 6. Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2019

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będzie więcej policjantów, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.

 7. Narkotyki i dopalacze zabijają. Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Okonku

  „Narkotyki i dopalacze zabijają - szkoda Ciebie na takie patoklimaty ! " Dzielnicowy uświadamiał młodym ludziom konsekwencje zażywania narkotyków i dopalaczy.

 8. Pijany 15-latek bez prawa jazdy spowodował kolizję

  Gdy zatrzymali go policjanci, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Na widok policyjnego radiowozu wspólnie z pasażerem próbował jeszcze pieszej ucieczki. Szybko jednak został zatrzymany. Teraz 15-letni mieszkaniec powiatu pilskiego za jazdę po pijanemu bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 9. Złodziej oleju napędowego zatrzymany

  Doskonała współpraca dzielnicowego i policjantów służby kryminalnej doprowadziła do zatrzymania 25-latka, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podjeżdżał na stacje paliw na terenie powiatu złotowskiego i kradł olej napędowy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 10. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy z aktywnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych

  Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynił 35-letni mieszkaniec Złotowa, który nie dopuścił do dalszej jazdy nietrzeźwego kierującego, a na miejsce wezwał patrol policji. Dzięki wzorowej postawie mężczyzny, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.