Złotów – policjanci szkolili z samoobrony - Aktualności - KPP Złotów

Aktualności

Złotów – policjanci szkolili z samoobrony

Data publikacji 11.12.2017

W ramach projektu 'Bezpieczna Kobieta” w minionym tygodniu w Złotowie zorganizowano zajęcia z samoobrony. Podczas zajęć praktycznych prowadzonych przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Złotowie panie poznały podstawowe chwyty i uderzenia pozwalające obronić się przed napastnikiem, w różnych warunkach i sytuacjach.

Przy współpracy Jednostki Strzeleckiej 4001 im. Szarych Szeregów, Starostwa Powiatowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w ramach projektu 'Bezpieczna Kobieta” w dniu 05 i 08 grudnia w CKZ i U w Złotowie odbyły się zajęcia z samoobrony przeznaczone dla mieszkanek powiatu.

Głównym celem przedsięwzięcia była przede wszystkim wszechstronna edukacja kobiet w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobistego oraz nabycie przez kursantki umiejętności prawidłowego zachowania się w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia.

Policyjni instruktorzy asp.szt. Jarosław Ciężki i st. sierż. Michał Organiściak uczyli najprostszych a zarazem najskuteczniejszych chwytów pozwalających na odpieranie ataku napastnika. W trakcie zajęć praktycznych, panie oswajały się z różnymi sytuacjami zagrożenia, w jakich mogą się znaleźć jako potencjalne ofiary napadu. Uczyły się nie tylko reagować szybko, ale również bronić się adekwatnie do ataku oraz kontrolować emocje.

Kolejna edycja szkolenia przewidziana jest na 2018r.

 

IW