Aktualności

Mundurowi przestrzegają młodych ludzi "Narkotyki i dopalacze zabijają"

Data publikacji 14.11.2019

O zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy rozmawiali policjanci z uczniami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie przy ul. 8 marca. Cykliczne spotkania, mundurowi prowadzą w ramach programu ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi przestrzegają przed skutkami prawnymi, społecznymi i zdrowotnymi, jakie wiążą się z ryzykownym zachowaniem.

Czym są dopalacze i narkotyki ? Jakie konsekwencje może ze sobą nieść ich zażywanie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali wczoraj policjanci w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do pewnych grup sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują z nieznanymi substancjami, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. Ponad 60 uczniów uczestniczyło w spotkaniu poświęconym zagrożeniom związanym z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Do rozmowy na tak ważny temat zaproszeni zostali policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Na początku spotkania sierżant sztabowy Damian Pachuc omówił założenia kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają", a następnie zaprosił uczniów do dyskusji.

W dalszej części prelekcji aspirat sztabowy Alicja Fidler rozmawiała z młodzieżą o zagrożeniach wynikających z zażywania środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych i środków zastępczych, tzw. dopalaczy.

Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.

Wczorajsze spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat jakże niebezpiecznych konsekwencji zażywania tych substancji. Ukazując negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający policjanci chcieli ustrzec uczniów przed czyhającymi na nich zagrożeniami.

  • sierżant sztabowy Damian Pachuc omawia z młodzieżą założenia kampanii "Narkotyki i Dopalacze Zabijają". Policjant w umundurowaniu służbowym stoi przy biurku uczniowie przysłuchują się przekazywanym treściom siedząc przy stołach ustawionych w literę u
  • Aspirant sztabowy Alicja Fidler omawia zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających, substancji psychotropowych i środków zastępczych. Policjantka w umundurowaniu służbowym stoi na zdjęciu tyłem przy stołach.Uczniowie przysłuchują się przekazywanym treściom siedząc przy stołach ustawionych w literę u
Powrót na górę strony