Aktualności

Był agresywny i pijany wybił szybę i uszkodził poszycie drzwi w szynobusie, został zatrzymany

Data publikacji 08.06.2020

Dzięki skutecznej i szybkiej interwencji policjantów z Komisariatu Policji w Krajence odpowiedzialności karnej nie uniknie 50-letni obywatel Ukrainy, który wybił szybę i uszkodził poszycie drzwi szynobusu. Agresywny mężczyzna awanturował się, zaczepiał innych pasażerów, chwilę później zainterweniowali wezwani na miejsce policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci zostali zaalarmowani przez pasażerów szynobusu, o tym, że w wagonie znajduje się agresywny mężczyzna, który po wyjściu na peron w Krajence obrzucił szynobus kamieniami dokonując wybicia szyby oraz uszkodzenia poszycia drzwi. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie natychmiast skierował na miejsce policjantów z miejscowego komisariatu.

Policjanci bardzo szybko pojawili się na peronie i podjęli interwencję wobec agresywnego mężczyzny. W momencie jak funkcjonariusze wbiegli na peron mężczyzna leżał się na torach uniemożliwiając odjazd szynobusu relacji Chojnice-Piła. Mundurowi wydali mu polecenie, wstania z torowiska i doprowadzili go do policyjnego radiowozu, wsparcia udzielił im drugi patrol z krajeńskiego komisariatu. Zatrzymany został doprowadzony do policyjnego aresztu. Jak się okazało sprawcą zniszczenia mienia był 50-letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia miał blisko dwa i pół promila w organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia szynobusu. Przewoźnik złożył bowiem zawiadomienie o przestępstwie i wniosek o ściganie sprawcy. Straty jakie spowodował 50-latek wyceniono na blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyzna swoje postępowanie tłumaczył nadmiarem spożytego alkoholu samego zdarzenia nie pamiętał twierdząc, że nie był świadomy swojego zachowania.

O dalszym losie obywatela Ukrainy zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Zatrzymany mężczyzna w policyjnym areszcie stoi tyłem przed drzwiami do pokoju trzymany przez umundurowaną policjantkę.
Ładowanie odtwarzacza...